Akdeniz Üniversitesi

 Akdeniz Üniversitesi eduroam Ağına Erişim İçin yeni

1- Eduroam Hesabı edinme : Akademik ve İdari Personel için @akdeniz.edu.tr eposta hesabı gerekmektedir. Öğrenciler için @ogr.akdeniz.edu.tr eposta hesabı gerekmektedir.

2- SecureW2 program indirme : Windows İşletim Sistemli Bilgisayarlar için (Aşağıdaki Eduroam Ayarlarına geçmeden önce) SecureW2 programına ihtiyaç vardır. (mobil ve tablet cihazlarda ek bir programa ihtiyaç yoktur. Sadece aşağıdaki Eduroam Ayarları bölümünde anlatılanları yapmak yeterllidir.)

3- Eduroam Ayarları : Eduroam ayarlarının yapılması gerekmektedir.

 NOT:

  • Tüm Personelimiz ve Öğrencilerimiz için Eduroam hesabı aynı zamanda eposta hesabıdır. Öğrencilerimiz için eduroam hesabı aynı zamanda Office365 hesabıdır. Öğrencilerimiz Üniversitemiz Web sayfasında bulunan Ögr E-Posta linkinden Eduroam hesabınızı ve şifrenizi girerek (Office 365) epostalarına erişebildiği gibi, ofis ve diğer office365 yazılımlarını da buradan indirebilir. Office 365 için http://baum.akdeniz.edu.tr/office365/ linkine tıklayınız.
  • Eduroam hesabınız aynı zamanda Microsoft Imagine Servis hesabınızdır. Microsoft Imagine hesabı ile birçok Microsoft yazılım geliştirme araçlarını ve diğer yazılımlarını ücretsiz indirilip kullanılabilmektedir. Microsoft Imagine Servis kullanımı için http://baum.akdeniz.edu.tr/akdeniz-universitesi-microsoft-imagine-servisi/  linkini tıklayınız.
  • Tüm işletim sistemleri için bilgisayarınız ağ ayarlarında elle tanımlı DNS IP adresi varsa kaldırılıp otomatik DNS seçilmelidir.


1-   EDUROAM HESABI EDİNME :

Akademik ve İdari personel   @akdeniz.edu.tr  eposta adresini ve şifresini kullanarak eduroam kablosuz ağına bağlanabilir.  @akdeniz.edu.tr  eposta adresi yok ise aşağıdaki iletişim kanallarından birimimize ulaşarak temin edebilir.

Öğrenciler @ogr.akdeniz.edu.tr eposta adresini ve şifresini kullanarak eduroam kablosuz ağına bağlanabilirler.  @ogr.akdeniz.edu.tr eposta hesabı yok ise ;

  • http://eogrenci.akdeniz.edu.tr adresinden giriş yaptıktan sonra iletişim bölümünden “Memleket Adresi ve Antalya adresini” eksiksiz doldurup kaydet butonunu tıklayınız.
  • Eduroam Başvuru bilgileri alanında bulunan boş şifre alanına belirlediğiniz şifrenizi de yazıp Kablosuz İnternetten yararlanmak istiyorum butonuna tıklayınız.
  • Eduroam hesabınız :  ogrencinumaraniz@ogr.akdeniz.edu.tr (Otomatik olarak gelir)
  • Eduroam Şifreniz     :  kendi belirlediğiniz şifrenizi yazınız (Türkçe karakter kullanmadan en az 8 karakter olmalıdır.)
  • Başvurunuz 3 gün içinde onaylanacaktır. Onaylandığını yine eöğrenci portalında eduroam başvuru formu altından takip edebilirsiniz. Onaylandıktan sonra yine bu alanda Securew2 programını indirebileceğiniz bir buton da oluşacaktır. Windows İşletim sistemli bir bilgisayardan bağlanacaksanız Securew2 programını burdan indirip 3. Adımdaki Eduroam ayarlarına geçebilirsiniz.

 

 2-   SECUREW2 PROGRAM İNDİRME :

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayardan eduroam ağına bağlanmak istiyorsanız Securew2 programına ihtiyaç duyulmaktadır. (diğer işletim sistemleri ile mobil ve tablet cihazlarda securew2 programına ihtiyaç yoktur.)

Securew2 programını edinmek için :

  • eduyardim@akdeniz.edu.tr eposta adresine boş bir eposta gönderdiğinizde Securew2 programı indirme linki otomatik olarak eposta adresine gönderilmektedir. (gelen linke sadece kampüs içinden erişilmektedir. Herhangi bir bilgisayardan indirilerek flash bellek vs vasıtasıyla kendi bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz.)
  • Ayrıca Öğrenciler eöğrenci portalı iletişim bölümü altından da bu programı indirebilirler.

Bilgi ve Destek için :
0242 227 44 00 / 1420

 

 3-   EDUROAM AYARLARI

  
win8

Windows 8, 8.1, 10 İşletim Sistemi Yüklü Bilgisayarlar İçinyeni

win7


yeni

Windows Vista ve Windows 7 İşletim Sistemi Yüklü Bilgisayarlar İçin

winxp

Windows XP işletim Sistemi Yüklü Bilgisayarlar İçin yeni

android

  Android işletim Sistemi  İçin yeni

logo

IPHONE/IPAD İşletim Sistemi (IOS) İçin yeni

logo

Mac OS X İşletim Sistemi İçin   yeni

linux

Genel Linux İşletim Sistemi İçin yeni

ubuntu

Ubuntu Linux İşletim Sistemi İçin   yeni

 

Sayfa Özeti: eduroam Bağlantı Ayarları

Anahtar Kelimeler: